Termal Su Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

TERMAL SU NEDİR?

Yer altında bulunan magma etkisi ile ısınan ve eriyen kayaçlardan ısı ve mineral alarak yeryüzüne çıkan doğal mineralli kaynak sularıdır. Eski çağlarda hijyen amacıyla kullanılan bu doğal sıcak suların MÖ. 1200 yıllarında Anadolu’da Frigyalılar döneminde şifa amacıyla kullanılmaya başlandığı bilinmektedir. Termal sular içerdiği mineraller ve sıcaklığın etkisi ile en doğal alternatif tedavi yöntemidir. Ülkemizde her bölgeden farklı özelliklerde termal su kaynakları bulunmaktadır. Bu jeotermal sulara kaplıca suyu da denilmektedir. Termal sular banyo kürü, içmece kürü, buhar kürü (inhalasyon) uygulamalarıyla iç hastalıklarından cilt rahatsızlıklarına bir çok kronik rahatsızlığınızın tedavisinde kullanılmaktadır. Öncelikle hekim tarafından konulan teşhisinizle içerdiği minerale göre termal bölge seçimi yapabilirsiniz.

TERMAL SUYUN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Gazlıgöl bölgesinde kullanılan termal kaplıca suyu 400-750 mt derinlikten 50-75 derece olarak çıkarılmaktadır. Genel karakteristik özelliği yüksek ısılı (hipertermi), yoğun mineralli(hipotonik),  ve hafif radyoaktifli termal sudur.  İçeriğinde bulunan 32 çeşit minerallerden başlıcaları ; kükürt, bikarbonat, magnezyum, potasyum, sülfat, sodyum, klorür ve kalsiyumdur. 

TERMAL SUYUN FAYDALARI

1- BİRÇOK RAHATSIZLIK İÇİN ALTERNATİF TEDAVİ UNSURU

Romatizmal Hastalıklar
• Kireçlenme - Detaylı bilgi için
• Kemik erimesi - Detaylı bilgi için
• Romatoid artrit - Detaylı bilgi için
• Ankilozan spondilit - Detaylı bilgi için
Kas-İskelet Sistemi Hastalıklar
• Bel Fıtığı- Boyun Fıtığı - Detaylı bilgi için
• Fibromiyalji - Detaylı bilgi için
Ortopedik operasyonlar sonrası işlev bozuklukları - Detaylı bilgi için


Cilt Hastalıkları
• Sedef
• Egzama
• Akne (sivilce) - Detaylı bilgi için
Kadın Hastalıkları

Detaylı bilgi için
Sindirim Sistemi Rahatsızlıkları
• Mide rahatsızlıkları (ülser,gastrit,reflü) - Detaylı bilgi için
• Bağırsak rahatsızlıkları - Detaylı bilgi için
Boşaltım Sistemi Rahatsızlıkları
• Böbrek Taşı
• Safra kesesi taşı
• İdrar Yolu Enfeksiyonu - Detaylı bilgi için

2- BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR, HASTALIKLARA KARŞI VÜCUDU KORUR

Termal kaplıca suyu herhangi bir hastalığın tedavisi dışında, sağlıklı bireylerin daha kaliteli bir yaşam sürebilmeleri için de kullanılmaktadır. Günlük yaşamımızda su bağışıklık sisteminin en önemli bir parçasıdır. Başaranlar Termal tesislerinin kendi arazisinden 525 mt derinlikten çıkan 62 derecelik radyoaktif mineralli suyun hem içilebilir hem de banyo şeklinde kullanılması özelliği vardır. Termal suyumuz içerdiği mineraller sayesinde kişinin metabolizma hızını arttırarak, bağışıklık sistemi ve vücut direncini arttırır. Her yıl düzenli alacağınız kaplıca kürleri bağışıklık sisteminizi güçlendirerek salgın hastalıklara karşı vücut direncinizi arttıracaktır.

3- POZİTİF ENERJİ VERİR

Doğa da ki her şey de olduğu gibi su da enerji yüklüdür. Sağlıklı ve yüksek yaşam kalitemizin olması için negatif enerjiden uzaklaşarak pozitif enerjiye ihtiyaç duyarız. Çünkü enerjimiz düşük olduğunda ya da negatif enerji yüklendiğimiz zamanlar da yaşam kalitemiz düşer ve hayatın her anında motivasyon düşüklüğü yaşarız. Bununla birlikte bilindiği gibi birçok hastalığın oluşmasında ki ana neden strestir ve yaşam enerjisi düşüklüğüdür. 

Başaranlar Termal Tesislerinin kendi arazisinden çıkarılan %100 doğal mineralli termal kaplıca suları sağlık bakanlığınca onaylı olup stres bozuklukları rahatsızlıkların alternatif tedavisi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir. İçerdikleri mineraller sayesinde vücudu rahatlatarak bizleri negatif enerjiden ve stresten uzaklaştırmaktadır. Kaplıca suları fizyolojik olduğu kadar psikolojik de rahatlama sağlamaktadır.

4- EN DOĞAL KÜR UYGULAMASIDIR

Türkiye’de ve dünyada hem banyo kürü olarak hem de içme kürü olarak kullanılan ender sulardan olan termal suyumuz metabolizmayı hızlandırdığı için vücutta biriken toksinlerin terleme ve idrar yoluyla atılmasını hızlandırır. Bu da doğal detoks etkisi oluşturmaktadır.
Termal kaplıca suyumuz kan dolaşımını hızlandırdığı için cildin ve hücrelerin yenilenmesini sağlar. Bununla birlikte ciltte oluşan sivilce, akne gibi rahatsızlıklara fayda sağlar.

Cilt ve vücut sağlığınızın işlevsel ve fiziksel destekleyicisi olacak, cildinizi sıkılaştırıp yenileyecek bir güzellik kürü olarak kullanılabilinir.
Olası sağlık sorunlarından korunmak için ve anti-aging kürü olarak kullanılmaktadır. 
Stresten kurtulmak için doğal termal su terapi kürü
Yorgunluk, bitkinlik ve tükenmişlik durumlarında  kür olarak kullanabilirsiniz.
Vücutta ki bütün metabolik faaliyetleri hızlandırıp anabolik aktivasyonun daha iyi çalışmasını sağlar.

Soru Cevap

Bize Sorun

Kaplıca hangi hastalıklara iyi gelir, Kaplıcalar neye iyi gelir, Termal su neye iyi gelir, Kaplıca suları hangi hastalıklara iyi gelir, Kaplıca suyu neye iyi gelir, Gazlıgöl hangi hastalıklara iyi gelir, Gazlıgöl kaplıcaları neye iyi gelir, Termal su nelere iyi gelir, Kaplıca suları neye iyi gelir, Afyon Gazlıgöl kaplıcaları neye iyi gelir, Gazlıgöl kaplıcaları nelere iyi gelir, Gazlıgöl kaplıcaları hangi hastalıklara iyi gelir, Termal neye iyi gelir, Afyon kaplıcaları neye iyi gelir, Kaplıca suyu nelere iyi gelir, Kaplıcalar nelere iyi gelir, Kaplıca suyu hangi hastalıklara iyi gelir, Termal su hangi hastalıklara iyi gelir

Whatsapp Destek