Kaplıca Suyunun Faydaları

Kaplıca Suyunun Faydaları

Tarihte Frigyalılardan bu yana kullanılan Afyon Gazlıgöl yaylabağı kaplıca suları hem içmece tedavisi hem de banyo tedavisi olarak yararlanılan termal / kaplıca suyumuz kireçlenme, fibromiyalji, kadın kastalıkları, romatoit artrit, bel ve boyun fıtığı , cilt hastalıkları, kemik erimesi (Osteoporoz), gut hastalığı, sindirim sistemi ve dolaşım sistemi rahatsızlıkları, kas ağrıları gibi rahatsızlıkların tedavisinde olumlu sonuçlar vermektedir.

İnsan vücudu yaşadığı sürece organizmada biriken zehirli maddeleri idrar, dışkı, ter, safra, tükürük bezleri ve buna benzer boşaltım yolları ile dışarı atar. Zamanla bu zehirlerin tam olarak dışarı atılması güçleşir, organlar tembelleşir ve zehirli maddeler vücutta birikip artmaya başlar. Sağlık Bakanlığı onaylı termal / kaplıca suyumuz içmece ve banyo kürü olarak kullanıldığında birikmiş olan bu zehirli maddeler idrar, dışkı, ter, safra gibi yollardan kolayca dışarıya atılırlar.

Soru Cevap

 1. Seda kaya

  Kaplıca suyunuzun sıcaklığı kaç derecedir??

  1. Başaranlar Termal

   Başaranlar Termal

   Kaplıca termal suyumuzun kaynak çıkış sıcaklığı 62 ºC ‘dir. Kaynaktan çıktıktan sonra dinlendirilen termal su 42-48 ºC de kullanıma verilmektedir.Kaplıca sularımız herhangi bir soğuk su veya kimyasal işlem görmeden %100 doğal olarak dairelere verilmektedir

 2. Murat Ölmez

  Merhaba, Afyon Gazlıgöl Başaranlar Termal Kaplıcanızın suyu iltihaplı eklem romatizmasına rahatsızlığına faydalı mı? bu konuda bilginiz var mı?

  1. Başaranlar Termal

   Başaranlar Termal

   İltihabın aktif olduğu dönemlerde tüm sıcak ve kaplıca suları zararlıdır.Ancak pasif döneminde faydalıdır.

Bize Sorun

Kaplıca suyunun faydaları, Afyon Termal Oteller, Afyon Gazlıgöl, Afyon Kaplıcaları, Afyon Termal, Afyon Termal Otel, Gazlıgöl Termal, Kaplıca Otelleri, Afyon Termal Villa, Afyon Kaplıca, Afyon Termal Otelleri, Afyon Gazlıgöl Termal, Afyon Gazlıgöl Villaları, Gazlıgöl Otelleri, Gazlıgöl Termal Villa, Afyon Termal Apart, Gazlıgöl Kaplıcaları, Afyon Termal Villalar, Afyon Kaplıca Otelleri, İslami Termal Oteller, Afyon Gazlıgöl Kaplıcaları, Afyon Kaplıca Evleri, Afyon Gazlıgöl Villa, Termal Oteller Afyon, Afyon Termal Evler, Afyon, Gazlıgöl, Termal, Otel, Kaplıca, Villa, Evler