Kaplıca Suyunun Faydaları

Kaplıca Suyunun Faydaları

Tarihte Frigyalılardan bu yana kullanılan Afyon Gazlıgöl yaylabağı kaplıca suları hem içmece tedavisi hem de banyo tedavisi olarak yararlanılan termal / kaplıca suyumuz kireçlenme, fibromiyalji, kadın kastalıkları, romatoit artrit, bel ve boyun fıtığı , cilt hastalıkları, kemik erimesi (Osteoporoz), gut hastalığı, sindirim sistemi ve dolaşım sistemi rahatsızlıkları, kas ağrıları gibi rahatsızlıkların tedavisinde olumlu sonuçlar vermektedir.

İnsan vücudu yaşadığı sürece organizmada biriken zehirli maddeleri idrar, dışkı, ter, safra, tükürük bezleri ve buna benzer boşaltım yolları ile dışarı atar. Zamanla bu zehirlerin tam olarak dışarı atılması güçleşir, organlar tembelleşir ve zehirli maddeler vücutta birikip artmaya başlar. Sağlık Bakanlığı onaylı termal / kaplıca suyumuz içmece ve banyo kürü olarak kullanıldığında birikmiş olan bu zehirli maddeler idrar, dışkı, ter, safra gibi yollardan kolayca dışarıya atılırlar.

Soru Cevap

 1. Eren denizli

  Iyi günler. Havuz suyunun sıcaklığı soğuk su ile ılıştırma yapılabilirmi ve kaç dereceye kadar ılıştırabiliriz. Teşekkür ederim.

  1. Başaranlar Termal

   Başaranlar Termal

   Sn.Eren Denizli, Termal suyun içerisine su karıştırıldığı taktir de mineral kaybına uğrayabilmektedir. Termal suyumuz 38-42 derece de kullanıma sunulmaktadır. Termal suyu soğutmak istediğiniz de dinlendirerek ve bekleterek bu işlemi gerçekleştirmenizi ve vücut sıcaklığında (38-42 derece) kullanmanızı tavsiye ederiz.Detaylı bilgi için 0272 442 42 42 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.Saygılarımızla,

 2. Necdet Yılmaz

  Donuk omuz rahatsızlığım var termal suyunuz iyi gelir mi?

  1. Başaranlar Termal

   Başaranlar Termal

   Sn. Necdet Yılmaz, donuk omuz hastalığının altında yatan rahatsızlığın sebebine göre işlem yapılmalıdır. Bu sebepler araştırıldığında termal suyumuz sıcak ve soğuk olarak da fayda sağlamaktadır. Detaylı bilgi için 0272 442 42 42 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.Saygılarımızla,

 3. Ayşe Arı

  Kaplıcalardan nasıl faydalanılıyor? İçine girerek mi, içerek mi?

  1. Başaranlar Termal

   Başaranlar Termal

   Sn. Ayşe Arı, Kaplıcalarda, kaplıca suyu ile yapılan uygulamalar banyo, içme ve inhalasyon (soluma) şeklindedir. En sık ve yaygın kullanılan yöntem banyolardır. Günümüzde kaplıcalara özgü bu uygulamalar, masaj, egzersiz, tedavi, hamam, sauna vb. değişik doğal yöntemlerle kombine edilmektedir.

 4. şemsettin küçükazay

  içmece olarak günlük kullanım miktarı nedir.suyu dinlendirdikten sonramı içelim yoksa kaynaktan çıkınca mı içelim

  1. Başaranlar Termal

   Başaranlar Termal

   İçmece olarak günlük kullanım min. 1 lt olmasını öneriyoruz.Fazla içmenin bir sakıncası yok.Suyu dinlendirip içebilirsiniz ancak suyu şişeye koyup ağzını sıkıca kapatınız.Kaplıca suyu şişeye konulduğunda 3 gün özelliğini yitirmez.Otelden ayrıldığınızda şişelerle evinizde kür tedavinizi uzatabilirsiniz.

 5. adnan açıker

  böbreğimde 4cm taş var termal tesisinizde bu böbrek taşından kurtulabilirmim ve doktor yardımınız varmı

  1. Başaranlar Termal

   Başaranlar Termal

   Sn. Adnan Açıker öncelikle, Doktorunuzdan taşın doğal yöntemlerle düşürülebileceğine dair kesin bilgiyi almanızı öneririz.Termal suyumuz böbrek taşını eritme özelliği vardır. Sağlık personellerimizin gözetiminde kürler halinde tedavi uygulanmaktadır.

 6. Seda kaya

  Kaplıca suyunuzun sıcaklığı kaç derecedir??

  1. Başaranlar Termal

   Başaranlar Termal

   Kaplıca termal suyumuzun kaynak çıkış sıcaklığı 62 ºC ‘dir. Kaynaktan çıktıktan sonra dinlendirilen termal su 42-48 ºC de kullanıma verilmektedir.Kaplıca sularımız herhangi bir soğuk su veya kimyasal işlem görmeden %100 doğal olarak dairelere verilmektedir

 7. Murat Ölmez

  Merhaba, Afyon Gazlıgöl Başaranlar Termal Kaplıcanızın suyu iltihaplı eklem romatizmasına rahatsızlığına faydalı mı? bu konuda bilginiz var mı?

  1. Başaranlar Termal

   Başaranlar Termal

   İltihabın aktif olduğu dönemlerde tüm sıcak ve kaplıca suları zararlıdır.Ancak pasif döneminde faydalıdır.

Bize Sorun

Kaplıca suyunun faydaları, Afyon Termal Oteller, Afyon Gazlıgöl, Afyon Kaplıcaları, Afyon Termal, Afyon Termal Otel, Gazlıgöl Termal, Kaplıca Otelleri, Afyon Termal Villa, Afyon Kaplıca, Afyon Termal Otelleri, Afyon Gazlıgöl Termal, Afyon Gazlıgöl Villaları, Gazlıgöl Otelleri, Gazlıgöl Termal Villa, Afyon Termal Apart, Gazlıgöl Kaplıcaları, Afyon Termal Villalar, Afyon Kaplıca Otelleri, İslami Termal Oteller, Afyon Gazlıgöl Kaplıcaları, Afyon Kaplıca Evleri, Afyon Gazlıgöl Villa, Termal Oteller Afyon, Afyon Termal Evler, Afyon, Gazlıgöl, Termal, Otel, Kaplıca, Villa, Evler