Termal suya nasıl girilir

Termal suya nasıl girilir

Kaplıca suyundan nasıl faydalanılır? Nasıl uygulama yapılır?

+ Öncelikle olarak kaplıca kürüne başlamadan önce mutlaka kese yaptırınız.Kese yaptırdığınızda cildinizdeki gözenekler açılacak ve kaplıca suynun ciltten emilimine çok faydası olacaktır.

+ Afyon Gazlıgöl termal  Kaplıca suyunun şifa verici radyoaktif ve kimyasal özelliklerinin bozulmaması için sabun, şampuan, krem, vb. kullanılmamalıdır.

+ Sudaki şifa verici özelliklerin vücut tarafından kabul edilebilmesi için, kaplıca suyunda hareketsiz kalmak çok önemlidir.

+ Afyon Gazlıgöl Termal su sıcaklığı 41-42 dereceden fazla ise suya girilmemelidir. Kaplıca suyuna girilmesine müteakip terleme başladıktan itibaren 5 dakika sonra çıkılmalıdır. Konfor şartları uygun ortamda 30 dakika ile 1 saat arasında terleme bitene kadar yatarak istirahat edilmelidir.

+ Günde iki kereden fazla kaplıcaya girilmemelidir.

+ Türkiye şartlarında (sosyo ekonomik sebebler dolayısıyla) Afyon Gazlıgöl kaplıca suyu ile kür tedavisinin en az 7 veya 10 gün olduğu unutulmamalıdır.Gelişmiş ülkelerde bu süre ortalama 4 haftadır.Bir kaç günden oluşan kaplıca uygulamaları önemli rahatsızlıklarda fazla faydası olmayacağı ancak dinlenme ve stress atma yönünde önemli faydalar sağlıyacağı bilinmektedir.

+ Tedavi süresinde vücut asla üşütülmemelidir.

+ Terleme müddeti sonunda çamaşır değiştirilerek hafif bir gezinti yapılmalıdır.

+ Afyon Gazlıgöl Kaplıca tedavisi her kişide ayni etkiyi göstermez.Bazılarında bir iki banyo sonra halsizlik, sinirlilik, yorgunluk, bas ağrısı, uykusuzluk olabilir.

+ Gün içerisinde ikiden fazla kaplıca tedavisine giren ve sıcaklığının 41-42 derece üzerindeki sularda uzun sure kalan hastalarda termal kriz oluşabilir. Termal kriz halsizlik, bulantı, baş dönmesi ve ateş rahatsızlıklarının görülmesiyle anlaşılmaktadır.

Yorumlar

Yorum Yazın

Termal Suya Nasıl Girilir

--