TERMAL ÇAMUR (PELOİD) TEDAVİSİ

TERMAL ÇAMUR (PELOİD) TEDAVİSİ

TERMAL ÇAMUR (PELOİD) TEDAVİSİ NASIL FAYDA SAĞLAR?    

İçinde bulunan demir, alüminyum, magnezyum, kalsiyum, çinko gibi doğal minareler sebebiyle tarih boyunca insanoğluna sağlık ve güzellik kazandırmıştır. Termal çamur içerisinde bulundurduğu bu mineraller sayesinde cildi rahatlatarak kan dolaşımını hızlandır. Termal çamurun en belirgin özelliği; barındırdığı yoğun minarellerden kaynaklı ısıyı ve suyu tutma özelliğidir. Suda çözünebilen kremsi yapısı sayesinde deriden kolayca emilebilir. Bio-minerallerin yanında hümikasit, bitüminöz maddeler, hemiselüloz, lignin, hümin maddeler içerir. 

Bakterilerden arındırılmış "peloid" adlı termal çamur, ısıtılmasının ardından boyun, bel fıtığı ile kireçlenme gibi rahatsızlıkları bulunan ve kas ağrısı rahatsızlıkları bulunan kişilere uygulanıyor. 

Termal çamurun uygulandığı bölgeler diz, omuz, sırt, boyun, bel, el, ayak olabildiği gibi tedavinin amacına göre birden fazla bölge de termal çamur ile tedavi edilebilir. Bazı hastalıklarda tüm vücut termal çamur uygulaması da yapılabilmektedir. 

ERMAL ÇAMUR TEDAVİSİ HANGİ HASTALIKLARA UYGULANIR?

Kas ve iskelet sistemi hastalıkları, kronik ağrı durumları, romatizmal hastalıklar, ankilozan spondilit, Romatoid artrit, , dejeneratif eklem hastalıkları (artrozlar), omurganın dejeneratif hastalıkları, bel fıtığı tedavisi, boyun fıtığı tedavisi, osteoporoz, fibromiyalji sendromu, spor yaralanmaları, nörolojik hastalıklar, multiple skleroz, Parkinson,  egzama gibi cilt hastalıklarına termal çamur uygulaması sayesinde şifa bulabilirsiniz.
 

Yorumlar

Yorum Yazın

Termal çamur Faydaları, Termal çamur Gazlıgöl, Termal çamur Afoyon, Peloid Tedavisi, Termal Çamur Tedavisi, Termal Çamur Tedavisi Kaplıca, Peloid Tedavisi Kaplıca, Termal çamur maskesi ne işe yarar

--