KADIN HASTALIKLARINDA TERMAL SUYUN ETKİSİ

KADIN HASTALIKLARINDA TERMAL SUYUN ETKİSİ

Kaplıca suyumuz mineral açısından çokça zengindir. Kaplıca suyumuzun içerisinde bulunan 32 çeşit mineral sayesinde vücutta bulunan bütün yapılara fayda sağlar. İçerdiği minerallerden başlıcaları şunlardır ;klorür , iyodür, bromür, magnezyum, florür, bikarbonat, sülfat. Termal suyun içerdiği bu mineraller kan dolaşımını arttırarak vücuttaki ağrıların giderilmesinde ve enfeksiyonun atılmasında oldukça etkilidir. 

Bromür ; baş ağrısı ve kas ağrıları başta olmak üzere bütün ağrılar üzerinde ve gevşemede etkisi vardır. 
Bikarbonat ; suyumuz  hem içme kürü hem banyo kürü olarak kullanılabildiğinden özellikle idrar yolu enfeksiyonunu sökmede faydası büyüktür.

Kadın hastalıklarında termal kaplıca suyunu neden kullanmalıyız?

İdrar yolu enfeksiyonu vücuttan atılmadığında piyelonefrite çevirerek kalıcı hasarlar verebilir. Ayrıca bu enfeksiyon varlığında ağrılı menstruasyon (adet) dönemleri geçirildiği bilinmektedir. 
Fakat termal suyumuzun banyo kürü ve içme kürü olarak yararlanarak şifasından faydalanarak bunları atlatmak mümkün kılınabilir. Hem enfeksiyon çözücü özelliğinden hem de ağrı kesici özelliğinden özellikle genç kadınlarda kronik ağrılı adet dönemlerine çözüm olarak görülebilir. Yıl içerisinde tek periyodluk termal su kullanımında bile adet dönemleri düzene sokmak kronik ağrılarından kurtulmak mümkündür. Bu sayede termal kaplıca suyumuzun kadın hastalıklarına faydası görülür.

Yorumlar

Yorum Yazın

Kadın Hastalıkları İçin Termal, Kadın Hastalıkları İçin Termal Otel, Kısırlığa iyi Gelen Kaplıcalar, Kaplıcanın kadın hastalıklarına faydaları, Kas ağrıları için kaplıcalar, Hamile kalmayı kolaylaştıran Kaplıcalar, Kaplıca kiste iyi gelirmi, Kaplıcalar neye iyi gelir, Kas ve eklem ağrılarına iyi gelen kaplıcalar, Cilt hastalıklarına iyi gelen kaplıcalar

--