Benefits of Spa Water

Benefits of Spa Water

Thermal springs of Afyon Gazlıgöl spring, which has been used since the Phrygians in history, both as drinking and bathing, are used as bath treatment. digestive system and circulatory system disorders, muscle aches, such as the treatment of diseases gives positive results. As long as the human body lives, it expels the poisonous substances that accumulate in the organism through urine, feces, sweat, bile, salivary glands and the like. In time, it becomes more difficult to expel these poisons, organs become lazy and toxic substances accumulate in the body and begin to increase. These thermal substances, which are approved by the Ministry of Health, are used for drinking and bathing.

Questions ans Answers

 1. Eren denizli

  Iyi günler. Havuz suyunun sıcaklığı soğuk su ile ılıştırma yapılabilirmi ve kaç dereceye kadar ılıştırabiliriz. Teşekkür ederim.

  1. Başaranlar Termal

   Başaranlar Termal

   Sn.Eren Denizli, Termal suyun içerisine su karıştırıldığı taktir de mineral kaybına uğrayabilmektedir. Termal suyumuz 38-42 derece de kullanıma sunulmaktadır. Termal suyu soğutmak istediğiniz de dinlendirerek ve bekleterek bu işlemi gerçekleştirmenizi ve vücut sıcaklığında (38-42 derece) kullanmanızı tavsiye ederiz.Detaylı bilgi için 0272 442 42 42 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.Saygılarımızla,

 2. Necdet Yılmaz

  Donuk omuz rahatsızlığım var termal suyunuz iyi gelir mi?

  1. Başaranlar Termal

   Başaranlar Termal

   Sn. Necdet Yılmaz, donuk omuz hastalığının altında yatan rahatsızlığın sebebine göre işlem yapılmalıdır. Bu sebepler araştırıldığında termal suyumuz sıcak ve soğuk olarak da fayda sağlamaktadır. Detaylı bilgi için 0272 442 42 42 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.Saygılarımızla,

 3. Ayşe Arı

  Kaplıcalardan nasıl faydalanılıyor? İçine girerek mi, içerek mi?

  1. Başaranlar Termal

   Başaranlar Termal

   Sn. Ayşe Arı, Kaplıcalarda, kaplıca suyu ile yapılan uygulamalar banyo, içme ve inhalasyon (soluma) şeklindedir. En sık ve yaygın kullanılan yöntem banyolardır. Günümüzde kaplıcalara özgü bu uygulamalar, masaj, egzersiz, tedavi, hamam, sauna vb. değişik doğal yöntemlerle kombine edilmektedir.

 4. şemsettin küçükazay

  içmece olarak günlük kullanım miktarı nedir.suyu dinlendirdikten sonramı içelim yoksa kaynaktan çıkınca mı içelim

  1. Başaranlar Termal

   Başaranlar Termal

   İçmece olarak günlük kullanım min. 1 lt olmasını öneriyoruz.Fazla içmenin bir sakıncası yok.Suyu dinlendirip içebilirsiniz ancak suyu şişeye koyup ağzını sıkıca kapatınız.Kaplıca suyu şişeye konulduğunda 3 gün özelliğini yitirmez.Otelden ayrıldığınızda şişelerle evinizde kür tedavinizi uzatabilirsiniz.

 5. adnan açıker

  böbreğimde 4cm taş var termal tesisinizde bu böbrek taşından kurtulabilirmim ve doktor yardımınız varmı

  1. Başaranlar Termal

   Başaranlar Termal

   Sn. Adnan Açıker öncelikle, Doktorunuzdan taşın doğal yöntemlerle düşürülebileceğine dair kesin bilgiyi almanızı öneririz.Termal suyumuz böbrek taşını eritme özelliği vardır. Sağlık personellerimizin gözetiminde kürler halinde tedavi uygulanmaktadır.

 6. Seda kaya

  Kaplıca suyunuzun sıcaklığı kaç derecedir??

  1. Başaranlar Termal

   Başaranlar Termal

   Kaplıca termal suyumuzun kaynak çıkış sıcaklığı 62 ºC ‘dir. Kaynaktan çıktıktan sonra dinlendirilen termal su 42-48 ºC de kullanıma verilmektedir.Kaplıca sularımız herhangi bir soğuk su veya kimyasal işlem görmeden %100 doğal olarak dairelere verilmektedir

 7. Murat Ölmez

  Merhaba, Afyon Gazlıgöl Başaranlar Termal Kaplıcanızın suyu iltihaplı eklem romatizmasına rahatsızlığına faydalı mı? bu konuda bilginiz var mı?

  1. Başaranlar Termal

   Başaranlar Termal

   İltihabın aktif olduğu dönemlerde tüm sıcak ve kaplıca suları zararlıdır.Ancak pasif döneminde faydalıdır.

Ask a Question

Turkey, Afyon Thermal Hotels, Afyon Gazligol, Afyon Thermal Bath, Afyon Thermal, Afyon Thermal Hotel, Gazligol Thermal, Thermal Hotels, Afyon Thermal Villas, Afyon Thermal Baths, Afyon Thermal Hotels, Afyon Gazligol Thermal, Afyon Gazligol Villas, Gazligol Hotels, Gazligol Thermal Villas, Afyon Thermal Apart, Gazlıgöl Thermal Springs, Afyon Thermal Villas, Afyon Thermal Hotels, Islamic Thermal Hotels, Afyon Gazligol Thermal Springs, Afyon Thermal Springs, Afyon Gazligol Villa, Thermal Hotels Afyon, Afyon Thermal Homes, Afyon, Gazligol, Thermal, Hotel, Spa, Villa, Housing