Bebekle Termal Otele Gidilir mi - Bebekler Termal Suya Girebilir mi

Bebekle Termal Otele Gidilir mi - Bebekler Termal Suya Girebilir mi

Bebekle Termal Otele Gidilir mi - Bebekler Termal Suya Girebilir mi

Kaplıca sularında klor ve benzeri dezenfeksiyon kimyasalları kullanılamamaktadır. Bebeklerinizi kesinlikle ortak kullanımda ki umumi kaplıca sularına sokmayınız. Kaplıca sularında hijyen kontrolü sadece sağlık bakanlığı kaplıca ruhsatı olan işletmelerde denetim altındadır. Gideceğiniz işletmenin kaplıca işletme ruhsatı olmasına dikkat ediniz.

Mümkünse odanızda veya özel aile banyolarında bebeklerinizi kaplıca suyuna sokunuz bebek yapısı bakteri ve mikroplara karşı daha dayanıksızdır. Kaplıca ortamında mikrop kaparak hastalanması daha kolay olur. Bebek kaplıca suyunu fark etmeden içebilir ve içtiği bu şifalı su birçok mineral ve madeni  içerdiğinden bebeğe ağır gelebilir. Bebeklerin termal ısı kontrolü yetişkinler kadar gelişmiş değildir. Sıcak ve soğuk ortamlara daha geç adapte olurlar. Bu sebeple bebekte hipotermi ve hipertermi riski çok daha yüksektir. Hipertermi beyin için zararlı olduğundan sıcak çapması riski ortaya çıkar. Bebeğin derisi yetişkinlere göre çok daha ince ve nazik olduğundan sıcak su kılcal damarlarında genişlemeye sebep olabilir. Bu sebeplerle bebek kaplıca suyunu ayarlayabileceğiniz çok sıcak olmadan 15 dakikadan fazla kalmamalıdır.

Bebekler dikkatli davranıldığında kaplıca suyunda şifalanabilir. Fransa’da bebek ve çocuklar için saman nezlesi ve astım gibi üst solunum yolu hastalıklarında kaplıca suları önerilir. Uzman doktor tavsiyesi ile bebekler kaplıcaya götürülür. Kaplıca ortamında ailenin yanından ayrılmamasına, 40 derecenin üzerindeki suya girmemesine, kaplıca suyunu içmemesine dikkat ederseniz bebeğinizi kaplıcaya götürmeniz üst solunum yolları için fayda sağlayacaktır. Kaplıcada yapılan buhar kürü bebeğin solunum yollarında iyileşme sağlar. Kaplıca ortamında bu hususlar konusunda hassas davranarak bebeğinizin kaplıcanın su ve buhar terapisinden faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yazın

Bebekle Termal Otele Gidilir mi - Bebekler Termal Suya Girebilir mi

--